Прямої залежності вартості квитків у литовську столицю від сезону майже немає. Найважче знайти недорогі авіаквитки у Вільнюс влітку (особливо в липні та серпні), в жовтні, а також останні тижні грудня. У розпал туристичного сезону переліт до Вільнюса з України обійдеться від 3–3,5 тисяч гривень в обидві сторони (ціни перевірені в липні 2017 р.).
Вже у вересні ціни трохи знижуються – восени і взимку вони починаються від 2,9 тисяч гривень. Максимально дешево авіаквитки до Вільнюса можна придбати в березні та квітні – від 2,7 тисяч гривень.
Подорожуючи до м. Вільнюс, як альтернативу можна вибрати аеропорт Аеропорт Каунас.
Аеропорт Каунас – найбюджетніший аеропорт поблизу м. Вільнюс, із середньою ціною квитка ₴7 794 з людини. Ціни залежать від того, звідки летить пасажир. Якщо ви хочете заощадити, рекомендуємо скористатися інструментом momondo Динаміка цін.
Українці, які мають біометричний закордонний паспорт, з 11 червня 2017 року можуть приїжджати до Вільнюса без візи. Максимальний термін перебування в Литві при цьому – 90 днів.
Якщо у вас закордонний паспорт старого зразка, необхідно отримати шенгенську візу. Це можна зробити в візовому центрі VFS.Global. Консульський збір складає 35 євро (сплачується в євро), сервісний збір – 21,5 євро (сплачується в національній валюті).
Громадський транспорт міста – це автобусна мережа Autobusai (72 маршрути) і понад 20 тролейбусних маршрутів (Troleibusai). Якщо в номері автобуса є літера «g», це швидкісний автобус – він зупиняється лише на деяких зупинках. Також у будь-який район Вільнюса можна дістатися маршрутними таксі. Трамваї у місті не ходять через особливості рельєфу.
Вартість разового проїзду – 1 євро (якщо купувати у водія). Щоб зекономити, придбайте в кіосках Lietuvos spauda за 1,5 євро електрону карту Vilniečio kortelė з можливістю поповнення. На вході в транспорт необхідно «активувати» проїзний – термін дії може становити 30 або 60 хвилин залежно від відстані, яку вам необхідно подолати. З карткою вартість проїзду становить 0,64 євро (30 хвилин), 0,93 євро (60 хвилин) або 29 євро (на місяць).
Спеціально для туристів розроблено три типи карток Vilnius City Card – на 24 або на 72 години з квитком на громадський транспорт, а також на 24 години без квитка на громадський транспорт. Вартість карток – 15–30 євро. Деталі можна знайти на сайті інформаційного центру Вільнюса.
Вартість посадки в таксі – 1,45 євро, далі – приблизно 1 євро (вночі – 1,50 євро) за кожний кілометр.
З 2013 року в Вільнюсі функціонує система прокату велосипедів Cyclocity Vilnius. Картка на три дні оренди коштує 2,90 євро, перші 30 хвилин прокату безкоштовні, далі – від 0,39 до 3,39 євро за 30 хвилин. Щоб зекономити, можна брати новий велосипед кожні півгодини, треба лише робити перерви на 5 хвилин. Орендувати та повернути велосипед можна на одній із 37 станцій, які розташовані переважно в Старому місті.
Піднятися на гору Гедимінас можна за допомогою фунікулера – проїзд в один бік коштує 1 євро.
Ми допоможемо знайти рейс, який найкраще відповідає вашим потребам. momondo порівнює ціни сотен авіакомпаній і туристичних агентів і допоможе відфільтрувати їх, щоб знайти для вас найкращий рейс.
Усі пошуки рейсів до м. Вільнюс на momondo можна відфільтрувати, щоб відобразити ті, що пропонують гнучкі політики бронювання.