Найкращі європейські напрямки на вихідні у 2018 році

Набридли одні й ті самі переповнені туристами міста? Будьте першими, хто відвідає найкращі європейські напрямки на вихідні у 2018 році

Типовий день в Орхусі: місцеві відпочивають на новій набережній біля будівлі Navitas у формі зірки

Типовий день в Орхусі: місцеві відпочивають на новій набережній біля будівлі Navitas у формі зірки

Категорія Mіста

Дата 20/12/2017

Навіщо миритися з натовпами туристів і високими цінами, якщо ви можете відвідати менш відомі місця, що зачаровуються своїм шармом? Плануючи відпочинок на вихідні чи тривалу відпустку, ви одержите набагато більше за ваші гроші, ознайомившись з нашою добіркою найкращих європейських напрямків на вихідні у 2018 році.

Бристоль, Англія

Познайомтеся з вражаючим вуличним мистецтвом на Стоукс Крофт
Познайомтеся з вражаючим вуличним мистецтвом на Стоукс Крофт

З дороги, Лондоне! Бристоль вирішив розпрощатися з промисловим минулим та знайти своє місце як новий творчий осередок Англії.

Перше, що впадає в око, – це любов до стрит-арту. Вздовж вузьких провулків і пасажів, на стінах будинків і мостах – усюдисущі графіті неодмінно привертають увагу. Один з найвідоміших бристольських бунтарів – всесвітньо-відомий Бенксі – прикрасив багато міських стін своїми власними графіті. Справжня галерея графіті під відкритим небом Стоукс Крофт – гарне місце для знайомства з багатогранним Бристолем.

Повикладавши вдосталь фотографій вуличного мистецтва в Instagram, рушайте на знайомство з ексцентричною музичною сценою Бристоля. Колишня поліцейська дільниця The Island, клуб-бар Cosies та паб з живим джазом Bristol Fringe – лише декілька з численних закладів міста, де можна послухати нову музику Англії. Підтримайте достатній рівень енергії, завітавши до затишного ресторану в середземноморському стилі (Bellita), спробувавши місцеві кулінарні інновації (Bulrush) та відкривши для себе нові види хліба (Hart’s Bakery) – і все це в один день.

Знайти авіаквитки до Бристоля

Грац, Австрія

 До штучного острова Мурінзель приходять за відпочинком та чудовими краєвидами
До штучного острова Мурінзель приходять за відпочинком та чудовими краєвидами

Складіть разом різноманітні архітектурні стилі та експериментальне мистецтво – і ви одержите Грац, друге за величиною місто Австрії. Місцеві архітектурні шедеври включають у себе внутрішні двори епохи Ренесансу, палаци у стилі бароко та авангардні будівлі.

Прогулянка брукованими вуличками Старого міста відкриє красу добре збережених будинків XVII та XVIII століть, включаючи чарівний Landhaus з прикрашеним аркадами внутрішнім двором у стилі Відродження, декорований ліпниною Haus am Luegg та 28-метрову Башту з годинником на Шлосберг – замковій горі, що здіймається над містом.

Грац славиться не лише відмінними зразками європейської архітектури. Схожий на космічний корабель Kunsthaus Graz та штучний острів Мурінзель зі скла та сталі на річці Мур є справжніми витворами сучасного мистецтва. Крім того, у місті проходить безліч культурних подій, наприклад, Steirischer Herbst – авангардний фестиваль, що збирає 650 художників, та діють експериментальні виставкові центри, такі як Forum Stadtpark.

Знайти авіаквитки до Граца

Вроцлав, Польща

 Одна з багатьох скульптур гномиків, розкиданих по всьому місту
Одна з багатьох скульптур гномиків, розкиданих по всьому місту

Розташований на розлогій річці Одра, Вроцлав складається з 12 островів, 130 мостів, численних водних шляхів та прибережних парків. На хвильку може здатися, що ви потрапили до Венеції.

Зважаючи на змішаний культурно-історичний спадок, у місті зберіглося багато чудових зразків готичної, барочної та модерної архітектури. Чарівна площа Ринек збирає всі ці стилі разом – на ній вас зустріне Староміська ратуша в готичному стилі, зведена ще в XIII столітті, та безліч кам’яниць з вишуканою декорацією фасадів.

Блукаючи містом, уважно дивіться під ноги, адже ви можете натрапити на одну з 300 невеличких скульптур гномів, які вперше з’явилися у 2001 році як частина антикомуністичного руху «Помаранчева альтернатива».

Вроцлав – не просто ще одне миле містечко, яке добре виглядає на листівці: його культурне серце перебуває у постійному русі. Театри, великі фестивалі, активне нічне життя та доступні кафе і ресторани – лише кілька пунктів з основної програми місцевого відпочинку.

Знайти авіаквитки до Вроцлава

Орхус, Данія

Барвиста інсталяція «Your rainbow panorama» - одне з найкращих місць для селфі в місті
Барвиста інсталяція «Your rainbow panorama» – одне з найкращих місць для селфі в місті © ARoS, Aarhus Kunstmuseum – VisitAarhus

Орхус – друге за величиною місто Данії, що назвало себе «найщасливішим містом країни», – відоме цікавими культурними проектами та новаторською кухнею.

Художній музей ARoS містить найбільшу після Копенгагена колекцію мистецьких творів у Данії, а встановлена на його даху постійна інсталяція «Your rainbow panorama» – яскравий витвір фантазії данського скульптора Олафура Еліассона – перетворила музей на найбільш відому будівлю міського ландшафту.

Протягом всього року у місті проходить безліч фестивалів, що апелюють до різних груп туристів. Крім того, Орхус обрано однією з двох Культурних столиць Європи у 2017 році, а це означає величезну кількість культурних подій, які ви можете відвідати під час відпустки.

Для відвідування всіх цікавих культурних та історичних місць необхідно вчасно поповнювати запаси енергії. Порадуйте свої гастрономічні відчуття вишуканими стравами від шеф-кухарів ресторанів Frederikshøj, Substans та Gastromé, які заслужено одержали зірки Мішлена.

Знайти авіаквитки до Орхуса

Фуншал, Португалія

 Побазарюйте з місцевими на фермерському ринку Фуншала, Mercado dos Lavradores
Побазарюйте з місцевими на фермерському ринку Фуншала, Mercado dos Lavradores

Фуншал – що у перекладі означає «плантація фенхеля» – столиця португальського острова Мадейра. Перше поселення на цьому місці з’явилося у XV столітті. З того часу невеличке портове містечко, що потерпало від нападів піратів, перетворилося на квітучий торговий центр та важливе місце зупинки каравел. Історичний центр Madeira Story Centre демонструє карти бурхливої історії Фуншала в численних мультимедійних експозиціях, що навіть відтворюють запах особливої атмосфери тих часів.

Історія та мистецтво пересікаються у найстарішому кварталі міста – Zona Velha, в якому двері старих будинків були розфарбовані художниками у різні кольори в рамках ініціативи з відродження занедбаного району.

Місцеві полюбляють навідуватись до чудової будівлі у стилі ар-деко, в якій розміщується Mercado dos Lavradores – ринок, на який щотижня фермери з сусідніх сіл привозять свіжі фрукти, овочі, квіти та морепродукти. Спробуйте неповторний смак цукрового яблука та поласуйте свіжим інжиром і карликовими бананами.

Знайти авіаквитки до Мадейри

Турку, Фінляндія

 Катайтеся на велосипеді, відпочивайте, обідайте або засмагайте на сонці - на набережній Турку можна робити все, що завгодно
Катайтеся на велосипеді, відпочивайте, обідайте або засмагайте на сонці – на набережній Турку можна робити все, що завгодно

Хоча Гельсінкі є столицею та найбільшим містом Фінляндії, це не завжди було так. Коли Росія захопили Фінляндію на початку 1800-х років, столицю перемістили ближче до російського кордону – до Гельсінкі. До того часу найбільшим містом та адміністративним центром Фінляндії було місто Турку, розташоване на південно-західному узбережжі країни.

Засноване наприкінці ХІІІ століття, Турку можна з легкістю описати як класичне європейське середньовічне місто: тут є історичний замок, собор, річка та ринкова площа. Але місто приваблює не лише своєю історію – частково завдяки великій кількості студентів, що називають його своїм домом.

Набережна вздовж річки Аура – справжнє серце міста: за сприятливих погодних умов тут збираються люди, щоб поїсти, попити та послухати живу музику. Вздовж берегів пришвартовані річкові судна з ресторанами на борту, що пропонують апетитні страви на фоні неповторних краєвидів.

Влітку місто занурюється в атмосферу музичних фестивалів та інших культурних заходів: від одного з найстаріших фестивалів Європи Ruisrock до відтворення Середньовічного ярмарку Турку – кожний знайде собі щось до вподоби.

Знайти авіаквитки до Турку

Болонья, Італія

 Фонтан Нептуна в Болоньї, Італія
Фонтан Нептуна в Болоньї, Італія

Навіщо летіти до Пізи, щоб побачити нахилену вежу, Венеції, щоб помилуватися її каналами, або Флоренції заради її склепінчастих галерей, якщо все це – за винятком надокучливих натовпів туристів та завищених цін – можна знайти у Болоньї?

Місце знаходження найстарішого в Європі університету, що приваблює творчих людей та організаторів культурних заходів, Болонья найбільше відома середньовічними теракотовими портиками. Відвідайте відомий фонтан Нептуна, відпочиньте на розмальованих графіті площах з видом на романтичні палаци та величні базиліки та зазирніть до художніх майстерень старого єврейського гетто та сучасних культурних закладів у районі Сарагоса.

І, звичайно, зазирніть до численних тратторій та остерій, в яких балакучі господарі з радістю пригостять вас чудовим італійським аперитивом.

Знайти авіаквитки до Болоньї

Глазго, Шотландія

 Шопінг у Глазго, Шотландія
Шопінг у Глазго, Шотландія

У дружньому Глазго унікальним чином поєднується приземлене і величне, суворий спадок робочого класу з радісним сучасним гедонізмом посеред суворих вікторіанських будівель та відреставрованих складів XVIII століття.

Прогулюючись містом, обов’язково зазирніть до відомого ринку Barras, поласуйте морепродуктами з Західного узбережжя у Merchant City та віддайте належне архітектурним роботам Чарльза Ренні Макінтоша.

Коли погода неминуче зіпсується, прямуйте до еклектичних міських музеїв (вхід до більшості з яких безкоштовний), пошукайте у продажу вінтажні вінілові платівки або зігрійтеся місцевим віскі в одному з численних барів і клубів, сповнених звуками живої музики та сердечністю шотландської душі.

Знайти авіаквитки до Глазго

Кордова, Іспанія

 Арки Кордовської мечеті, Іспанія
Арки Кордовської мечеті, Іспанія

Звуки струн іспанської гітари мелодійно відлунюються у сонних внутрішніх дворах. Запахи апельсинових дерев і пальм висять над тінистими патіо. Старі єврейські та мусульманські квартали зачаровують сплетінням вузьких кривих вуличок. Колись найбільший та найсучасніший культурний центр Європи, сьогодні це спокійне і безтурботне античне місто приваблює містичним мавританським шармом.

Безперечною перлиною міста є Кордовська мечеть – свідчення про багате та вишукане минуле міста, що не перестає дивувати своєю красою.

Щоб відчути смак андалуського життя (та його чудової кухні!), прямуйте до Plaza de las Tendillas або людної набережної ріки Гвадалківір.

Знайти авіаквитки до сусідньої Севільї

Берген, Норвегія

 Яскраві будинки у верфі Брюгген у Бергені, Норвегія
Яскраві будинки у верфі Брюгген у Бергені, Норвегія

Нордична грація старого міста Брюгген з його дерев’яними алеями і рядами будиночків з крутими дахами, що зворушливо туляться один до одного, може перевершити лише величний ландшафт стрімких гір і глибоких долин, що його оточують.

Розташоване посеред фіордів та крутих гір, Берген – на диво живе і активне місто, незважаючи на своє ізольоване розташування. Поспостерігайте за художниками, які малюють ідилічні пейзажі на набережній, втамуйте голод сандвічем з м’ясом королівського краба на Fisketorget і потіште себе гарячою булочкою з корицею (skillingsbolle) у затишному кафе на пристані. А за естетичною насолодою вирушайте до музею мистецтв KODE 3, де зберігається найбільша колекція робіт Едварда Мунка після Осло.

Знайти авіаквитки до Бергена

Утрехт, Нідерланди

Кафе на набережній Утрехта
Кафе на набережній Утрехта

Лише за 30 хвилин від Амстердама лежить старе голландське місто Утрехт, переповнене студентами (і відповідними цінами). Ця маловідома перлина Нідерландів приваблює молодою, розслабленою та прогресивною атмосферою. Чим зайнятися в Утрехті? Вирушайте в круїз на кораблі, покатайтеся на велосипеді квітучими парками та підкріпіться крокетами на набережній Oudegracht, а потім здолайте 465 сходинок на верхівку башти Dom Tower, щоб сфотографувати фантастичні краєвиди.

Філософи, поети та мандрівники блукають брукованими вуличками міста, що віддзеркалюються у спокійних водах мальовничих каналів. Від ресторанів до музичних сцен та елегантних крамниць – це місто має безліч скарбів, які очікують на відкриття.

Знайти авіаквитки до Утрехта

Монпельє, Франція

 Вишукана площа Place de la Comedie у Монпельє, Франція
Вишукана площа Place de la Comedie у Монпельє, Франція

Впевнене та багатокультурне, витончене та одначасно добродушне сонячне місто Монпельє випромінює стильний середземноморський шарм, не поступаючись при цьому своїм вічно молодим духом. Статечні бульвари, обрамовані елегантними приватними будинками, та затишні сквери з вкритими мохом фонтанами мирно співіснують з дещо занедбаними вуличками старого кварталу та спокійними морськими пляжами.

Прогуляйтеся вільним від машин історичним центром міста, придбайте антикварні речі або випийте горнятко кави на площі Place de la Comedie чи влаштуйте поїздку містом у прекрасних трамваях, прикрашених самим Крістіаном Лакруа. Продовжіть знайомство з культурним багатством міста в музеї Musée Fabre, відвідайте прогресивний в архітектурному плані район Антігона або покоріть міські джунглі у Jardin des Plantes.

І звичайно, не забудьте поласувати місцевими винами, якими славиться південь Франції.

Знайти авіаквитки до Монпельє

Лейпциг, Німеччина

 Старе місто Лейпциг, Німеччина
Старе місто Лейпциг, Німеччина

Його минуле знало таких великих людей, як Бах і Вагнер, Гете і Ніцше, його називають Містом героїв за вирішальну роль у падінні Берлінської стіни – все це про Лейпциг, який постійно доводить, що в ньому стільки ж змісту, скільки й стилю.

Міський ландшафт помережений лісами й озерами, будівлі радують око різноманіттям стилів – від бароко до пост-модерна, а дух молодих талантів буквально витає в повітрі.

Зазирніть до художнього осередка Baumwollspinnerei (колишньої бавовнопрядильної фабрики), навідайтесь з келихом пива до MoritzBastei або відчуйте драйв нічного життя – і ви незабаром зрозумієте, за що люблять це місто.

Знайти авіаквитки до Лейпцига

Антверпен, Бельгія

 Центральний залізничний вокзал Антверпена, Бельгія
Центральний залізничний вокзал Антверпена, Бельгія

Натякаючи на своє славетне торгове минуле, портове місто Антверпен хизується численними човнами різних форм та розмірів. Його середньовічна історія виглядає з-за кожного рогу, а вузькі лабіринти вуличок ведуть до Grote Markt – ринкової площі з вишуканими каменицями із скляними фасадами.

Відчуйте атмосферу гордої фламандської спадщини в районах доків та в будинку і садах, де жив і творив великий митець Рубенс, огляньте прекрасну будівлю Центрального залізничного вокзалу Антверпена та зачаруйтеся красою алмазів, мистецтво гранування яких уславило місто.

Бельгійська експедиція буде неповною без доброї порції смажених мідій та картоплі фрі з бельгійськими вафлями на десерт.

Знайти авіаквитки до Антверпенa

Братислава, Словаччина

Прогулянка Старим містом Братислави, Словаччина
Прогулянка Старим містом Братислави, Словаччина

Оточена мальовничими виноградниками та лісистими горами на перехресті шляхів між Віднем, Прагою та Будапештом, столиця Словаччини є одночасно сонним містечком з минулого та активним європейським містом, що впевнено дивиться у майбутнє.

Менш популярна серед туристів та значно дешевша, ніж її сусіди, Братислава підкорює серця куполами численних церков та мисливськими будиночками Габсбургів, які випромінюють скромний пасторальний шарм, у той час як людяні кафе вздовж вуличок та шалене клубне життя передають ритм сучасного багатонаціонального міста.

Круїз на човні звивистим Дунаєм пропонує легкий та приємний спосіб оглянути місто, а з замкового бастіону відкриваються чудові краєвиди.

Обов’язково спробуйте головні місцеві делікатеси – часниковий суп і бринзу, а любителі міцних напоїв неодмінно оцінять місцевий коньяк Borovicka.

Знайти авіаквитки до Братислави

Базель, Швейцарія

 Панорама міста на Рейні - Базель, Швейцарія
Панорама міста на Рейні – Базель, Швейцарія

Базель – можливо, невелике містечко, але культурне життя тут кипить не гірше за столичне. Його рішуче відчуття естетики всюди: від першокласних музеїв та елегантної архітектури до вишуканих ресторанів та симпатичних крамниць.

Зазирніть на блошиний ринок на Petersplatz у пошуках вжитого одягу, старих книжок чи антикварних дрібничок, прокатіться на поромі, що працює на електричному струмі, або підніміться до Кафедрального собору у романському готичному стилі, щоб помилуватися панорамами Рейна, що повертає до Німеччини. Якщо ви плануєте відпустку у лютому, не пропустіть чарівний весняний карнавал Basler Fasnacht.

Навіть у швейцарському місті є клубне життя: за гострими відчуттями та сучасними барами прямуйте до історичного району робочого класу Kleinbasel.

Знайти авіаквитки до Базеля
Шукаєте більше цікавої інформації про мандрівки? Завітайте на сторінку momondo Натхнення і дізнайтеся найкращі бюджетні напрямки та альтернативні туристичні місця, які варто відвідати в 2018 році

Опубліковано

20/12/2017