Повсякденний Іран – відверта подорож до Персії

Відкрийте для себе сучасний Іран з його численними гранями крізь відвертий та надихаючий проект світлин в Instagram під назвою Everyday Iran

Молода робітниця з Тегерану, Іран © Shaghayegh Jahanbani

Молода робітниця з Тегерану, Іран © Shaghayegh Jahanbani

Категорія Без категорії

Дата 08/03/2017

Межуючи з Каспійським морем з одного боку та Індійським океаном з другого та налічуючи різні кліматичні пояси – від напівпосушливого до субтропічного, – Іран – друга за площею країна на Середньому Сході. Ця країна має безліч рис, які часто негативно висвітлюються засобами масової інформації.

Іран також один з кількох напрямків на Середньому Сході, до якого переліт значно подешевшає у 2017 році завдяки покращеному сполученню Тегерана з рештою світу.

Щоб змінити негативне сприйняття Ірану в світі, Алі Кавех спільно з однодумцями заснував проект Everyday Iran у 2014 році. Ця ініціатива має на меті показати повсякденне життя іранців за допомогою соціальної мережі.

У країні, де використання Facebook і Twitter заблоковано, Everyday Iran є одним з кількох облікових записів в Instagram, що намагаються показати ті сторони Ірану, які не потрапляють на перші шпальти передових світових видань.

Бажання Алі показати справжню картину сучасного життя Ірану людям з інших країн співзвучно з нашою метою зруйнувати кордони між людьми в усьому світі та підтримати культурну різноманітність. Ми попросили Алі більш детально розповісти про проект Everyday Iran та поділитися своїми улюбленими світлинами.

Сімейний пікнік у гірському районі Аламут, Казвін © Mohammad Pilehchi
Сімейний пікнік у гірському районі Аламут, Казвін @ Mohammad Pilehchi

Розкажіть нам про Everyday Iran

Алі: Мене звати Алі, я живу в місті Ісфахан . Я співзасновник і куратор проекту. На створення Everyday Iran нас надихнула інша ініціатива – called Everyday Africa.

Ми створили мобільний проект фотографій на базі соціальної мережі ще на початку 2014 року. До того ми стежили за іншими проектами Повсякденного життя, такими як Everyday Asia та Everyday Middle East, які чимось подібні.

У нас немає професійних “акредитованих” фотографів. Натомість, ми просимо звичайних людей, які живуть і працюють в Ірані, присилати нам світлини зі свого повсякденного життя, зняті на телефон.

П’ять фотографів курують ці фотографії та розміщують їх на нашій сторінці.

Традиційне весілля в Бендер Торкеман, Голестан @ Ali Lorestani
Традиційне весілля в Бендер Торкеман, Голестан @ Ali Lorestani

Яка мета Everyday Iran?

Алі: Наша мета дуже проста – зруйнувати негативні стереотипи про Іран, які створюють західні засоби масової інформації.

Мечеть Насір аль-Мульк, Шираз, Фарс © Somi Riahi
Мечеть Насір аль-Мульк, Шираз, Фарс © Somi Riahi

З якими найбільшими труднощами ви стикаєтесь, руйнуючи стереотипи?

Алі: До соціальної мережі ми не могли показати нашу країну, наші почуття та повсякденне життя решті світу. Сьогодні завдяки соціальній мережі наша аудиторія становить сотні тисяч осіб у різних куточках світу.

Все, що треба зробити, – викласти фотографії, а вони (аудиторія) самі зроблять висновки. До цього було безліч фільтрів – безліч редакторів, які не хотіли публікувати такі фотографії у своїх засобах інформації.

Повсякденне життя в столиці Тегеран © Omid Akhavan
Повсякденне життя в столиці Тегеран © Omid Akhavan

Як ви обираєте фотографії?

Алі: Сьогодні ми одержуємо від 500 до 1000 світлин щодня. Майже 30 000 осіб прислали нам свої фотографії з тисячі іранських міст, тому в нас дуже багата база фотокарток. Ми використовуємо хештег #EverydayIran в Instagram, щоб людям було легше стежити за нашими фотографіями.

Ми намагаємося залишатися неупередженими у нашій стрічці та ділимося майже всіма світлинами без будь-якої цензури, особливо самоцензури. Як наслідок, тут часто можна зустріти світлини, яких не очікуєш від Ірану.

Пастух і його отара перечікують сніжну бурю в Амлаш, Гілян © Ehsan Khanmohammadi
Пастух і його отара перечікують сніжну бурю в Амлаш, Гілян © Ehsan Khanmohammadi

На вашу думку, навіщо туристам їхати до Ірану?

Алі: Іран – звичайна країна, але головні світові засоби масової інформації не бажають це показувати. В Ірані на вас чекає одразу чотири пори року – це просто неймовірно! На півдні дуже спекотно, а на півночі – зелено і холодно.

Піші туристи в лісі Фушех, Фуман, Гілян © Morteza Esfandiar
Піші туристи в лісі Фушех, Фуман, Гілян © Morteza Esfandiar

Наші люди дуже люблять туристів – ми любимо іноземців. Приїхавши до Ірану в якості туриста чи іноземця, ви можете очікувати на теплий прийом. Місцеві залюбки запросять вас до свого дому на обід чи вечерю. Незабутні враження від спілкування з місцевими та можливість побувати в чотирьох порах року одночасно – це те, заради чого варто відвідати нашу країну.

Дівчина в традиційному вбранні танцює на рівнині Муган в Ардебіль © Mohsen Zare
Дівчина в традиційному вбранні танцює на рівнині Муган в Ардебіль © Mohsen Zare

Чи є якісь особливі місця, які ви особисто рекомендуєте відвідати під час подорожі до Ірану?

Алі: Я рекомендую людям відвідати якомога більше туристичних місць в Ірані. Однак туристам варто знайти місцевих, які покажуть їм усі цікаві місця. У мене багато знайомих іноземців. Коли вони приїздять до Ірану, я показую їм своє місто та місця, про існування яких туристи навіть не здогадуються. Ви побачите набагато більше і краще зрозумієте Іран, якщо познайомитеся з місцевими, які проведуть для вас власні екскурсії.

Неспішна прогулянка містечком Натанз неподалік Ісфахана © Mahshid Sarafzadeh
Неспішна прогулянка містечком Натанз неподалік Ісфахана © Mahshid Sarafzadeh

Чи є якийсь результат від проекту і які ваші плани на найближчі роки?

Алі: Цікаво, що в Everyday Iran величезна аудиторія за межами Ірану. 89% наших читачів проживають на території Сполучених Штатів і Західної Європи. Це свідчить про те, що люди намагаються знайти інші джерела інформації про Іран.

Найважливішим завданням для нашого проекту на найближчі роки – це залишатися актуальним. Ми працюємо зі все більшою кількістю проектів поза мережею, наприклад, виданням книжок та виставками в інших країнах.

Підкорення стрімких скель у Керманшах © Ali Lorestani
Підкорення стрімких скель у Керманшах © Ali Lorestani
Знайти авіаквитки до Тегерана
Відкрийте для себе 12 фактів про Іран, про які ви, напевно, не знали, та познайомтеся з творчим доробком іранського фотографа Мохаммада Реза. Це інтерв’ю було проведено в рамках постійної ініціативи momondo з підтримки культурної різноманітності, подорожей та більш відкритого світу. Більше інформації про цю ініціативу ви знайдете на веб-сайті Let’s Open Our World

Опубліковано

08/03/2017