Найкращі туристичні міста Центральної Європи – незабутня 12-денна подорож від Відня до Праги

Приготуйтеся вирушити в незабутній тур Відень-Прага з зупинками в Будапешті, Кракові та мальовничою поїздкою через гори Татри в Словаччині. Пройдіть слідами великих композиторів Моцарта та Бетховена в Відні, розслабтеся в термальних купальнях Будапешта та повертайтесь назад, насолоджуючись мальовничими пейзажами Словаччини, Польщі та Чеської Республіки. Відкрийте для себе культурну спадщину Словаччини та поблукайте чаруючими вуличками Кракова, перш ніж вирушити до Праги – одного з найкраще збережених перлин Європи.

Шукати авіаквитки до Відня

День 1 – Відень, Австрія

Завершіть вашу мандрівку до Відня, відвідавши Віденську державну оперу

Завершіть вашу мандрівку до Відня, відвідавши Віденську державну оперу

Колишній політичний центр та серце всього регіону Австро-Угорської Імперії Відень стане чудовим початком туристичного маршруту Центральною Європою. Почніть вашу подорож на віденський лад – з чашки міцної кави Melange чи Einspänner в одній з місцевих кав’ярень Hawelka чи Sperl.

Рушайте до палацу Бельведер, де виблискує золотими барвами відома картина Клімта «Поцілунок», яка знаходиться в одній із декорованих позолотою залів. Далі прямуйте до центру міста повз собор Святого Стефана, Віденську державну оперу та бульвар Рінгштрассе, який відділяє історичний центр міста від інших районів Відня. Можливо, навіть відвідайте один з класичних концертів. Врешті-решт Відень – це батьківщина таких великих митців, як Моцарт та Бетховен.

Для більшої порції натхнення дізнайтесь про велосипедний маршрут пам’ятками Відня .

Рекомендуємо готель: Hotel Rathaus Wein & Design

День 2 – Братислава, Словаччина

 Проведіть день блукаючи вузькими історичними вуличками Братислави

Проведіть день блукаючи вузькими історичними вуличками Братислави © decade_null / CC BY 2.0

Насолодіться ранковою годинною поїздкою по автомагістралі, прямуючи на схід Братислави та милуючись живописними краєвидами Дунаю. Повертаючись назад до міста відвідайте руїни замку Девін, які височіють на горі над австрійсько-словацьким кордоном.

Сама по собі Братислава – компактне місто з лабіринтом вуличок з бруківки, оздоблених кав’ярень, дизайнерськими магазинами та увінчаним теракотовими баштами замком. Для різноманіття рушайте за межі Старого міста до Голубої церкви, побудованої в стилі ар-нуво, яка виглядає так, ніби вона зроблена з марципану.

Рекомендуємо готель: Hotel Arcadia Bratislava

День 3 – Будапешт, Угорщина

Невеличкий стихійний ринок в Будапешті – одна з родзинок туру Центральною Європою

Невеличкий стихійний ринок в Будапешті – одна з родзинок туру Центральною Європою

Почніть вашу подорож до Будапешта мальовничим маршрутом через Естергом – історичне місто, відоме своїми купольними соборами, та продовжуйте шлях вздовж Дунайського закруту через долину, яка славиться своїми мальовничими пагорбами, історичними містечками та навіть замками.

Всього лише за декілька годин ви дістанетесь Будапешта, столиці Угорщини, яке поділене в центрі річкою Дунай на дві частини: Буда та Пешт. Радимо почати мандрівку в частині міста Буда, прямуючи до Королівського палацу на Будайському пагорбі, далі прогуляйтеся до неготичної панорамної тераси Рибацького бастіону, звідки відкривається захоплюючий вид на місто. Спустіться вниз до Ланцюгового мосту та перетніть річку Дунай, прямуючи до другої частини міста Пешт. Якщо ви ще не зовсім втомилися, завітайте до Базиліки Святого Іштвана чи до будівлі парламенту Угорщини.

Ввечері завітайте до відомих «барів на руїнах», як наприклад, Szimpla Kert. Якщо ви плануєте довше залишитись у місті, дізнайтеся, чим зайнятися у Будапешті .

Рекомендуємо готель: St George Residence All Suite Hotel DeLuxe

День 4 – Егер, Угорщина

Перш ніж знову вирушити в дорогу, насолодіться релаксуючим відпочинком у купальнях Сечені

Перш ніж знову вирушити в дорогу, насолодіться релаксуючим відпочинком у купальнях Сечені © Jorge Franganillo / CC BY 2.0

Прокидайтесь рано-вранці, щоб завітати до термальних купалень Будапешта, наприклад, купальню Сечені в міському парку, чи здійснити подорож у часі в купальні Кірай – найстарішій турецькій бані, побудованій 450 років тому. Завітайте на бранч в кафе Szimply в Пешті чи Déryné в Буді перед двогодинною поїздкою до міста Егер – наступного місця призначення вашої туристичної подорожі Центральною Європою.

Почати екскурсію містом Егер варто з Егерського замку, зведеного у XVI столітті та відомого тим, що він витримав штурм військ Османської Імперії. Тим не менш, декількома століттями пізніше османам таки вдалося завоювати замок і навіть сьогодні все ще можна знайти турецькі реліквії, такі як 40-метровий мінарет та турецькі купальні, які залишились з часів окупації. Залиште машину на узбіччі та рушайте пішки чи зловіть таксі до винних підвалів Долини красунь, щоб продегустувати егерське червоне вино, відоме як «Кров бика».

Рекомендуємо готель: Hotel Senator-Ház

День 5 – Кошице, Словаччина

Кошице – друге за величиною місто Словаччини, але воно справедливо займає перше місце, коли мова йде про стиль

Кошице – друге за величиною місто Словаччини, але воно справедливо займає перше місце, коли мова йде про стиль © traveltipy.com / CC BY 2.0

Скуштуйте смачну каву та сніданок в кав’ярні Depresso на площі Добо, перш ніж вирушити у мандрівку до неокласичної Базиліки та Історичного ліцею, де знаходиться дерев’яна бібліотека у стилі бароко. Пообідавши рушайте у двогодинну подорож угорськими селищами, над якими вимальовуються церковні шпилі, та повертайтесь назад до Кошице.

Кошице – друге за величиною місто Словаччини, але воно по-своєму привабливіше, ніж Братислава. Центром міста є Главна уліца (Hlavná ulica), яка переходить у затишну вуличку з безліччю кав’ярень та різноманітними магазинами. Тут розташовані найвідоміші монументи міста, серед яких готичний Собор Святої Єлизавети з різнокольоровим плитками на даху, що нагадує імбирний пряник. Завітайте на коктейль до готелю Славія, виконаному у готичному стилі, спробуйте словацькі пельмені в Republika Východu чи залиште центр міста та прямуйте до Tabačka, колишньої тютюнової фабрики XIX століття, яка зараз функціонує як центр альтернативної культури.

Рекомендуємо готель: City Residence Apartment Hotel

День 6 – Спиське Подградє, Словаччина

Вид на Спиське Подградє зі Списького замку - одного з найчастіше фотографованих місць Словаччини

Вид на Спиське Подградє зі Списького замку – одного з найчастіше фотографованих місць Словаччини

Спиське Подградє, яке знаходиться лише в годині їзди від Кошице, розташоване між двома об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО.

Над містом здіймаються руїни Списького замку на скелястому хребті. Це один з найбільших замків Європи та одне з найпопулярніших місць Словаччини. В тіні Списького замку на околиці міста знаходиться Списька Капітула – католицький комплекс XIII століття, який називають словацьким Ватиканом. Він включає Собор Святого Мартина – колишній монастир, два шпилі якого височіють над містом, та одну вулицю з будинками в готичному стилі.

Спиське Подградє вражає милими будинками пастельних відтінків з теракотовими дахами. Можливо, ви не знайдете тут великої кількості кав’ярень чи ресторанів, але заклад U kastelána запропонує вам широкий вибір страв місцевої кухні.

Рекомендуємо готель: Parkhotel Centrum

День 7-8 – Краків, Польща

Насолодіться мальовничим видом на чаруючі гори Татри дорогою до Польщі

Насолодіться мальовничим видом на чаруючі гори Татри дорогою до Польщі

Готуйтеся побачити найвищий гірський хребет Карпатських гір – гори Татри, які ви проїжджатимете на шляху до Польщі. Відвідайте соляну копальню Величка під Краковом – лабіринт тунелів, викарбуваних в соляних блоках.

Через три години ви вже в Кракові і, мабуть, захочете перевести дух. Просто прогуляйтесь Старою частиною міста до Ринкової площі – другої найбільшої ринкової площі в Європі, відомою своїми арками, де знаходяться безліч ресторанів та барів. Або ж рушайте до старого єврейського кварталу в Казімежі – одного з найбільших духовних місць Кракова.

Час для заслуженого відпочинку – насолодіться прогулянкою тихими вуличками Кракова!

Час для заслуженого відпочинку – насолодіться прогулянкою тихими вуличками Кракова!

Радимо виділити один день на мандрівки Краковом. Відвідайте замок Вавель з його мідно-зеленими баштами чи синагоги округу Казімеж, які слугують болючим нагадуванням про єврейську спадщину Кракова до Голокосту.

У Кракові є безліч цікавих і мальовничих місць, які варто відвідати, але найкращий спосіб відкрити для себе місто – це просто блукати тихими вуличками подалі від натовпу, сидіти в затишній кав’ярні та спостерігати за перехожими.

Рекомендуємо готель: Wentzl Hotel

День 9 – Оломоуць, Чеська Республіка

Рушаймо до Оломоуця – одного з найгарніших міст Чеської республіки

Рушаймо до Оломоуця – одного з найгарніших міст Чеської республіки

Якщо ви хочете зробити паузу між тригодинною поїздкою з Кракова до Оломоуця, зупиніться в польському містечку Катовіце. Як тільки ви перетнете кордон з Чеською Республікою, ви побачите безкрайні поля Моравії. Це найбільш східний регіон Чеської Республіки, відомий своїми пагорбами та мальовничими виноградниками.

Оломоуць – одне з найгарніших міст Чеської Республіки. Воно оточене замковою стіною, а його вулиці викладені бруківкою. Місто має декілька відкритих площ, прикрашених монументами в стилі бароко. Обов’язково відвідайте мерію, де знаходиться пам’ятка комуністичного режиму – астрономічний годинник, в якому розташовані навколо циферблату фігурки-маріонетки робітників пролетаріату починають жваво рухатись щогодини. Щоб скуштувати моравську кухню, завітайте до Moravska Restaurant на Верхній площі.

Рекомендуємо готель: NH Collection Olomouc Congress

День 10 – Брно, Чеська Республіка

Оскільки Брно знаходиться всього лише за годину їзди, насолодіться ще трошки Оломоуцем, прогулюючись вулицями та кав’ярнями міста. Завітайте до кав’ярні Miss Sophie’s Cafe на бранч чи каву, перш ніж попрощатись з містом.

Друге найбільше місто Чехії Брно, на перший погляд, може здатись сонним містечком, проте його вулиці в стилі бароко та середньовічні вежі наповнюють місто романтикою. Прогуляйтесь до замку Шпільберк, зазирніть у склеп під Костелом Святого Якова чи лабіринт під Капустяним ринком. Якщо ви мрієте спробувати чеський абсент, прямуйте до підземного абсент-бару Naproti, де його подають у вигляді фонтану.

Рекомендуємо готель: Grandhotel Brno

День 11-12 – Прага, Чеська Республіка

Старе Місто -  старовинне середньовічне місто Праги, яке нікого не залишить байдужим, незважаючи на постійний натовп туристів

Старе Місто – старовинне середньовічне місто Праги, яке нікого не залишить байдужим, незважаючи на постійний натовп туристів

Останньою зупинкою мальовничого туру Центральною Європою є Прага, до якої ви дістанетесь за три години їзди. Шлях через місто Тельч знайомить з мальовничими сільськими дорогами вздовж полів та численних чеських селищ.

Тим не менш, Прага зі своїми величними старовинними будівлями, які оточують Вацлавську площу та відомий астрономічний годинник, є справжньою родзинкою Чехії. Підніміться на вежі Карлового мосту, щоб насолодитись неймовірним видом на річку Влтава та Празький замок. Якщо за вікном сонячно, сядьте у трамвай №17 та прямуйте до парку Летна, де знаходиться відомий пивний сад, чи спробуйте вишукані коктейлі в Augustine Hotel, які виготовляють з вирощених в монастирському саду трав та подають разом зі склянкою свяченої води.

Стіна Джона Леннона – символ протесту проти комуністичного режиму

Стіна Джона Леннона – символ протесту проти комуністичного режиму

У Празі завжди багато туристів, але якщо ви хочете усамітнитись, прокидайтесь рано-вранці наступного дня та рушайте до острову Камра, де знаходиться покрита графіті стіна Джона Леннона та де вздовж каналу Чертовка розташувались мальовничі будиночки XVII ст. Прогуляйтесь звивистими вулицями до Празького замку чи підніміться на пагорб Петршин, звідки відкриваються захоплюючі панорами міста.

Для більш детальної інформації дізнайтесь про місця Праги, які можна відвідати абсолютно безкоштовно!  Завантажуйте наш спеціальний путівник цікавими місцями Праги від momondo – це абсолютно безкоштовно, та отримайте оффлайн карту в подарунок (доступно тільки англійською мовою).

Рекомендуємо готель: Augustine a Luxury Collection Hotel Prague

Шукати авіаквитки до Праги
Порада! Якщо ви бажаєте відкрити для себе Центральну Європу у більш спокійному темпі, пропустіть мандрівку до Братислави чи Брно та проведіть ці дні у Будапешті, Празі чи Відні. Ви навіть можете розширити маршрут, вирушивши на південь до міста Чеський Крумлов, а потім повернутись назад до Відня.

Ідеї для інших мандрівок Європою: